İletişim Bilgileri

PLASMETAL ENDUSTRIYEL MALZEMELER San.ve Tic. LTD STI

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 1
 • SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 2
 • SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 3
 • SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 4
 • SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 5
 • SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 6
 • SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 7
 • SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 8
 • SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER, resim 9

SISEN,GENLESEN;BANTLAR,SUNGERLER,MASTIKLER

Su,Toz,Hava yalıtımı saglamak icin hava veya su ile sisen bantlar,sungerler mastıkler https://youtu.be/LdaafMZbf_w
sipariş alınır, 7 gün
1 €/m
(minimum sipariş: 15 m )
Satın Al
Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Su,Toz,Hava vb Yalıtımı saglamak uzere,kendiligindeden veya su ile sisen sunger dokulu veya mastik malzemeler.
Tektarafi yapiskan veya yapiskansiz.
Rulo et kalinligindan 4-5 kat genlesebilirve ralıgı doldurur.Su yalıtımı icin,2 kat genlesme ,Toz icin 4 katgenlesme aralıgı alınabilir

RULO halinde 2mm-10mm ET kalinlşiklarinda,1000mm EN ve 10-20M boylarda

1-“Kendinden Yapışkanlı, PU Esaslı Şişen Yalıtım Bantları
Poliüretan esaslı sıkıştırılmış rulolar halinde üretilen yalıtım bantlarıdır. Şişenbant düzgün olmayan derzlerin yalıtımını sağlar. %33 oranda sıkıştırma ile (genleşmiş kalınlığın 1/3’ü) DIN 18542 normuna uygun olarak yağmur suyuna karşı geçirimsizlik sağlar ve 100 metre yüksekliğe varan düşey uygulamalar için uygundur.
Kompresli (sıkıştırılmış) haldeki bantların genleşme süresi uygulama ve sonrası esnasındaki bağıl nem ve sıcaklığa bağlıdır. Düşük nem ve ısı, genleşme süresini geciktirirken, yüksek nem ve ısı, genleşmeyi hızlandırıcı etki gösterir.
Kullanım Alanları
Betonarme, prefabrik beton elemanlar:
Suya karşı yıllar boyu sızdırmazlık sağlar. Birleştirme noktasında hiçbir problemle karşılaşmaksızın uygulanabilir.
Metal ve çelik konstrüksiyon:
Dış uygulamalarda suya karşı, iç uygulamalarda ise hava akımı ve neme karşı koruma sağlar.
Isı ve su geçişini engeller.
Derzlerde
Gayri muntazam genişlikteki derzlerde etkin su yalıtımı sağlar.
PVC ve Aluminyum doğrama arasında
Tuğla örülü duvarlarda suya, sese ve ısı kaybına karşı sızdırmazlık sağlar.

Renk: Gri

2-SU ile temasa geçtiğinde genleşen şişen bant,
Su ile Şişen Su Tutucu Bantlar:

Su yalıtımının performansını etkileyen faktörler başlıca malzeme kalitesi, işçilik kalitesi, malzeme seçimi ve hesabı, uygulama yöntemidir.
Su ile şişen su tutucu bantları uygulama yöntemi basit ve kolaydır.
Klasik su tutucu bantlarda beton dökümü esnasında oluşabilen su tutucu bantın yatması, kıvrılması gibi olumsuz durumlarla bu tiplerde karşılaşılmaz ve bu riskler bertaraf edilmiş olur.

Suyla şişen bantlar yeni jenerasyon su tutucu bantlardır. Bu konuyla ilgili ilk çalışmalar 1980'li yıllarda başlamıştır. Su ile şişen su tutucu bantlarda en fazla patent Japonlara aittir.
Bu ürünler yapı olarak birkaç çeşittir. Genellikle bir polimer matriks (ana doku) içersinde dağılmış suda şişebilen partiküllerdir. Suda şişen partiküller organik ya da anorganik olabilir. Bazen matriksin kendisi hidrofilik bir polimer olabileceği gibi hidrofilik polimer bir matrikse kimyasal olarak da bağlanmış olabilir. Örneğin tabii kauçuğun uretanlarla vulkanizasyon yöntemi bir Japon firması tarafından bu amaçla kullanılmıştır.
Organik olan suyla şişen partiküller genellikle akrilik asit esaslıdırlar ve bunlar SAP (super absorbent polymer) olarak adlandırılırlar.
SAP polimerler çocuk bezlerinde ve hijyen petlerde sıvı absorbe etme amaçlı kullanılmaya başlandıktan sonra bunlarla ilgili araştırma ve çalışmalar da artmıştır. Günümüzde kablo,elektronik ve inşaat endüstrilerinde su yalıtımı ile ilgili ürünlerin yapımında kullanılmaktadır. Diğer kullanım alanlar tarım (bitkileri nemli tutmak), gıda ambalajı ( özelikle tavuk gibi suyunu salabilen et ürünlerinin ambalajlarında suyu absorbe etmek için), sentetik kar yapımı ve kozmetiktir (nemlendirici kremler).
SAP'lardan başka izosiyanat termine edilmiş polietilen oksitler ve hidrofilik üretan reçineleri de suyla şişerler ancak bunların şişme oranı SAPlara göre daha düşüktür.Bazı SAP polimerlerinin 1 gramı 1000 gram su absorbe edebilirler. Diğerlerinde ise bu miktar en çok 40 gramdır.
SAPların kullanım yerine göre özellikleri geliştirilmiştir örneğin çocuk bezinde kullanılanlar ne kadar çok şişerlerse o kadar fazla sıvı absorbe edeceklerinden şişme oranı çok önemlidir.
Suyla şişen su tutucu bantların üretiminde polimer matriks olarak EPDM, Bütil, Neopren, SBR, NBR ve tabii kauçuk kullanılabildiği gibi PVC gibi plastik maddeler ya da bunların kauçuklarla kombinasyonları da kullanılabilir. Pratik olarak su ile şişen su tutucu bantlar %50 ile %700 arasında şişecek şekilde formüle edilirler.
Anorganik tipte suda şişen maddelerden en popüler ve önemlisi Sodyum Bentonittir.
Sodyum Bentonitin suyla şişerek mükemmel bir su geçirimsiz bariyer oluşturduğu eskiden beri bilinmektedir. Temel perde betonlarında ve suni göletlerde su yalıtımı için eskiden beri kullanılmaktadır. American Colloid firmasının bu konularda büyük çalışmaları olmuştur. Bugün de ülkemizde Sodyum Bentonit esaslı yüksek performanslı su ile şişen su tutucu bant (water-stop) üretilmektedir.
Elastomerik bir matriks içersinde Sodyum Bentonit içeren ve su ile şişen ilk su tutucu bant patenti 1982 yılında alınmıştır (Y. Ishido, H. Tanaka US Patent 4,366,284).
Su ile şişen su tutucu bant seçimi yaparken iki unsur önemlidir. Birincisi derzimiz hangi tip derzdir ? Soğuk derz mi yoksa genleşme derzi mi? İkinci önemli unsur ise su tutucu bantın maruz kalacağı su basıncıdır. 10 metre su basıncı 1 atmosferdir (1 atü). Eğer bir havuzda, barajda veya su deposunda kullanılacaksa suyun yüksekliğinden buradaki hidrostatik basınç hesaplanabilir. Derz yer altı sularına maruz kalacak şekilde toprak seviyesi altında (temeller, metro inşaatları) bir yerde ise derzin toprak seviyesine olan mesafesi hesaplamada su yüksekliği olarak alınır. 10 metre yüksekliğinde suyun basıncı 1 atü'dür. Buna göre toprak seviyesinden 20 metre derinde bir derzin maruz kalacağı su basıncı maksimum 2 atü'dür.
Ya da 20 metre derinlikte bir su deposunun tabanındaki su basıncı yine 2 atü'dür.
Suyla şişen su tutucu bantlarda şişme oranı ile basınç dayanımı arasında bir paralellik bulunmaz. Şişme miktarı ve basınç dayanımı farklı kavramlardır.. Çok şişen çok basınca dayanır ya da basınç dayanımı yüksek olan çok şişer gibi bir paralellikten söz edilemeyeceği gibi bunun tersi de söylenemez.. Aslında derzde su tutucu bantın birkaç kez şişeceği hacım de mevcut değildir. % 25-30 şişme oranı bile derzdeki tüm boşlukları doldurmaya yeter. Su ile şişen su tutucu bantların su yalıtım prensibi derze gelen suyla temas edip şişerek derzdeki boşluğu doldurmak suya karşı bir basınç oluşturup suyu bloke etmektir.
Suyla şişen su tutucu bantlar uygulanırken mevcut betonun üzerine ikinci betonun (genellikle perde betonudur) döküleceği yere yerleştirilir. Uygulanırken betona sıkı bir şekilde sabitlenmeleri gerekir. Üzerine dökülecek betondan dolayı yerinden oynamaması için mevcut betona yapıştırılırlar veya çakılırlar. Ek yerleri ise 5 cm kadar yan yana bindirilip yapıştırılır. Uygulanmış olan su tutucu bant ıslanmamalı, yağmur altında kalmamalıdır.
Derzin tipine göre (soğuk derz ya da genleşme derzi) su tutucu bant seçimi yapılmalıdır.

Şişen bantlar, suyla ve sulu çözeltilerle temasta genleşen çeşitli hidrofilik elastomer profilden olusmaktadır. Genişleme işleminin tam gerçekleşebilmesi için birleşim yerindeki pürüzlerin giderilmiş ve suya dayanıklı bir yapıştırıcının uygulanmış olması gerekmektedir.
AVANTAJLARI
Kullanımı kolay,
Yerleştirilmesi kolay ve hızlı,
Düzensiz birleşim yüzlerine iyi uyum,
Bütün gereksinimleri cevap verecek geniş çeitleri,
Kimyasallara ve suya dayanıklı,
Parçaların deplasmanına veya birbirine tam oturmamasını tölere eder,
Basınca mükemmel dayanımıyla yüksek elastikiyetli,
Uzun süreli dayanım. Islak /kuru çevrimlerinde genişleyip büzülme özelliği.
KULLANIM ALANLARI
Sızdırmazlık için:
İnşaat derzleri
Duvar ve zemin döşemelerindeki boru ve çelik elemanların geçişlerinde
Prefabrik betondaki inşaat derzlerinde
Kablo kanallarındaki inşaat derzlerinde vb.
Betondaki her türlü geçişlerin etrafında kullanılmaktadır.
UYGULAMA

Yüzey düzgün, temiz, toz, su ve bulatırıcı parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Yapıştırıcı yüzeye 1 kat olarak uygulanır (gözenekli yüzeylerde 2 kat) ve 5-10 dakika kadar kurumaya bırakılır. Birleştirici bant, yerine hafifçe bastırılarak serilir ve tam olarak doğru yere yerleştirildiğinde, küçük bir rulo yardımıyla şien bant bastırılarak yapıştırma sağlanır. Mümkün olduğunca aralık bırakmadan serilmelidir. Bantlar, çabuk kuruyan bir yapıştırıcı yardımıyla uç uca birletirilir. Dik köşeler ve “T” birleşimler de aynı şekilde yapılabilir. Yapı derzlerde ve boru çevresinde kullanıldığında, basınç kuvvetleri altında kırılmayı önlemek için, beton kaplama en az 100 mm olmalıdır. Yüksek mukavemetli ve fazla donatılı betonarmede bu kaplama 50 mm'ye düşürülebilir. Yerleştirmeden önce bandın ıslanmasına izin verilmemelidir.

MPERMO® Su ile Şişen bant
Sodyum bentonit ve bütil kauçuk esaslı su tutucu derz bandıdır. Su ile temasta şişerek beton derzlerini su geçirmez hale getirir.
Kullanım Alanları:
İç ve dış mekanlarda,
Havuzlarda, su depolarında, arıtma tesislerinde,
Temel-perde birleşimlerinde,
Rögarlarda,
Boru giriş-çıkışlarında,
Kablo kanallarındaki inşaat derzlerinde,
Tünel segmentlerinde,
Eski ve yeni betonların birleşim yerlerinde,
İnşaat derzlerinde kullanılır.
Avantajları:
Kullanımı kolaydır. Diğer su tutucu bantlarda oluşabilecek işçilik hatalarını en aza indirger.
Su ile temas ettiğinde şişerek beton soğuk derzinde oluşabilecek çatlak ve gözenekleri doldurur. Beton derzlerini su geçirmez hale getirir.
Yatay ve düşey uygulamalarda rahatlıkla uygulanabilir.
IMPERMO Su ile Şişen Bant su ile temas halinde normal hızla şişer, taze betona zarar vermez.
Ek yerlerinde kaynak gerektirmez.
Yüzeyin Hazırlanması:
Uygulama yüzeyi toz, yağ, katran, zift, boya, silikon, kür malzemesi, deterjan ve kalıp yağları gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır.
Yüzey kuru veya hafif nemli olabilir. Islak, karlı yüzeylerde, yağışlı havalarda uygulama yapılmaması tavsiye edilir.
Çok pürüzlü yüzeyler uygulama sonrasında su sızıntısına sebep olabilir. Su ile şişen bandın yerleştirileceği yüzeyin, beton henüz sertleşmeden mala veya bir tahta parçasıyla düzeltilmesi tavsiye edilir.
Uygulama Bilgileri:
Uygulama yüzeyine yetecek miktarda ürün rulodan makas veya maket bıçağı ile kesilir.
IMPERMO Su ile Şişen Bant uygulama yapılacak kesitin ortasına mekanik veya yapıştırma yöntemleriyle sabitlenmelidir. Yüzeye en az 15 saniye bastırılmalıdır.
Ek yerleri yan yana veya uç uca getirilmeli, üst üste bindirilmemelidir.
Düzgün şekilli olmayan, agregaları yüzeyde olan betonarme yüzeylerde bandın her noktaya temas ettiğine dikkat edilmelidir.
Silikonlu kağıt sıyrılmalıdır.
IMPERMO Su ile Şişen Bant’a zarar vermeyecek şekilde üzerine beton dökülebilir.
Boru giriş-çıkış detaylarında yapılan uygulamalarda, IMPERMO Su ile şişen Bant yerleştirildikten sonra üzeri çimento esaslı bir ürün ile kaplanması önerilmez, çünkü bant su ile şişeceğinden kaplamayı çatlatacaktır. Bandın üzerine epoksi esaslı REPOX 310 yapıştırmak amacıyla kullanılmalıdır.
Tüketim:Metretül
Ürün kullanılacağı zamana kadar ambalajından çıkarılmamalıdır.
Uygulama sonrası üzeri beton ile kaplanana kadar su ile temas ettirilmemelidir.
Direkt güneş ışığına ve sıcağa maruz bırakmayınız.
Ambalaj:Karton kutuda 7 metrelik rulo halindedir.
Ebat: 7 mm x 20 mm x 7 m
Raf Ömrü:Ağzı açılmamış ambalajında rutubetsiz ortamda 12 ay süre ile saklanabilir.
Sağlık ve Emniyet:

Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi kullanma ve depolama sırasında gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kaza ile yutulduğunda doktora başvurunuz. Deri ile temasta bol su ile yıkayınız. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 1 €/m
 • Minimum Sipariş: 15 m
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer polimerler
Oluşturma tarihi: 17.07.2014 12:59
Düzenleme tarihi: 05.10.2018 11:09