İletişim Bilgileri

PLASMETAL ENDUSTRIYEL MALZEMELER San.ve Tic. LTD STI

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 1
 • 3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 2
 • 3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 3
 • 3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 4
 • 3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 5
 • 3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 6
 • 3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 7
 • 3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 8
 • 3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI, resim 9

3D PRINTER,SCANNER ve MALZEMELERI

3D Printing dijital üç boyutlu bir dosyadan (üç boyutlu CAD çizim) üç boyutlu katı bir nesne yapma sürecidir. Bunu yapan makinelere 3D Printer veya yazıcı denir
sipariş alınır, 7 gün
75 €/kg
(minimum sipariş: 5 kg )
Satın Al
Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

3D Printer nedir?,3D Printer nasıl çalışır?,Üç boyutlu yazıcı ile neler yapabilirim?,3D Printer alırken nelere dikkat etmeliyim?,Makerbot 3D Printer ile hangi CAD programları uyumlu?,CAD programı kullanmayı bilmeden 3D baskı yapabilirmiyim?,Makerbot 3D Printer ile 3D baskı maaliyeti nedir?
3D Printer / 3B yazıcı nedir?
3D Printing dijital üç boyutlu bir dosyadan (üç boyutlu CAD çizim) üç boyutlu katı bir nesne yapma sürecidir. Bunu yapan makinelere 3D Printer ya da üç boyutlu yazıcı (3B yazıcı) adı verilir.Üç boyutlu nesneyi oluşturmak için dijital dosya ince dilimlenmiş katmanlar halinde kesitlere dönüştürülür. Baskı aşamasında üç boyutlu yazıcı ince katmanları üst üste ekleyerek nihai nesneyi oluşturur.Üç boyutlu yazıcı ile bilgisayarda tasarlanmış (CAD) 3 boyutlu bir çizimi hızlıca ve ucuz maaliyetde gerçek nesne olarak üretebilirsiniz.
3D Printer nasıl çalışır?
Herşey oluşturmak istediğiniz nesnenin veya ürünün dijital tasarımını yapmanız ile başlar. Üç boyutlu nesneler içinde aynı şey geçerlidir. Bu sanal tasarım 3D modelleme programı (CAD programı) kullanarak ya da hazır bir ürünü üç boyutlu tarayıcı ile tarayarak yapılır.İki boyutlu dünya’da alışık olduğumuz şekilde anlatmak gerekirse, bir yazıcıdan kağıt baskı alabilmek için önce Word (.doc) veya PDF dosyası hazırlamanız gerekir ya da elinizde hazır bir belge varsa, bunu bir tarayıcıda (scanner) tarayıp dijital verisini alırsınız.Nesneyi üretmek için 3D Printer baskı yapmadan önce, üç boyutlu çizim dosyanızı (CAD, STL) yüzlerce veya binlerce ince katmanlara dilimler. Her bir katman belirli bir kalınlıktadır – örneğin 0.1 mm kalınlığında.Bu dilimlenmiş katman verileri üç boyutlu yazıcıya aktarılır ve üç boyutlu yazıcı katmanları örmeye başlar. Her bir katmanın üstüne bir sonraki katmanı ekleyerek nihai nesneyi üretir. Üç boyutlu yazıcı PLA veya ABS plastik gibi hammadde eriterek katman katman nesneyi örererek gerçekleştirir.
Üç boyutlu yazıcı ile ne yapılabilir?
3 boyutlu yazıcı ile herhangi bir 3 boyutlu nesneyi oluşturabilirsiniz. Herhangi bir CAD yazılımı ile çizdiğiniz 3 boyutlu bir ürünü gerçekleştirebilirsiniz. 3 boyutlu yazıcıların kullanım alanı çok geniştir, örneğin aşağıdaki uygulamalar için kullanılır:
Ürün geliştirme ve Tasarımcılar: Yeni ürün tasarımı için tasarımı yapılmış ürünleri gerçekleştirmek için kullanılır.
Kalıpcılar: Kalıp maaliyetini düşürmek için prototip baskı yapmak için kullanılır.
Mimarlar ve inşaat firmaları: Yeni bir projenin maketini ucuz ve hızlıca gerçekleştirmek için kullanılır.
Yedek parça ve sanayi: Herhangi bir ürünün veya makinenin parça tasarımı veyaMedikal uygulamalar: medikal sektöründe birçok uygulaması olan 3 boyutlu yazıcılar, protezler, plastik alçı vs.Oyuncak sektörü: Özelleştirilmiş oyuncak baskı yapılır.Kişiye özelleştirilmiş hediye tasarımı,Maket yapımı ve robot tasarımı,Kuyumcular için takı tasarımı
Çok geniş uygulaması olan 3 boyutlu yazıcılar ile yapılan tasarımları incelemek için Makerbot’un Thingiverse sitesine bakabilirsiniz
3D Printer alırken nelere dikkat edilmeli?
Hardware – donanım: 3D yazıcının uzun ömürlü ve güvenilir bir donanıma sahip olması gerekir.Software – yazılım: 3D yazıcının yazılımı baskı kalitesi için çok önemli bir etkenidir. 3D yazıcının yazılımı bilgisayar’daki 3 boyutlu çizimini yazıcıya aktarır ve bunu yaparken baskı kalitesini hesap etmektedir. Çizimdeki kıvrımlara destek (support) atılacağı için, yazılımın kolayca temizlenebilecek destekleri hesaplaması gerekir.Baskı tutarlılığı ve istikrar: 3b yazıcıları karşılaştırınca, en önemli faktörlerden biri tutarlı ve istikrarlı çalışmasıdır. Birçok 3 boyutlu yazıcı kaliteli baskı yapabilir fakat değişik çizimlerde aynı performansı göstermeyebilir. Baskı kalitesi ve detay: 100 mikron (0.1 mm) katman kalınlığında çözünürlük ve üzeri.
Hammadde fiyatı: 3D yazıcının kullandığı hammadde fiyatı maaliyetlere yansır.
Teknik destek ve eğitim: 3D yazıcı alırken hem yazıcı’daki oluşabilecek parça problemleri hemde doğru kullanım için gerekli eğitimi sağlayabilecek güvenilir bir firmadan alınması tercih edilmeli.
Makerbot 3D Printer ile hangi CAD programları uyumlu?
Makerbot Replicator 2 ve Replicator 2X yazıcıları bilinen bütün CAD programlarına uyumludur. Makerbot’un arayüz yazılımı olan Makerware programına .STL veya .OBJ formatındaki üç boyutlu modellerinizi yükleyebilirsiniz. Bütün CAD programları ile .STL veya .OBJ dosya çıktısı alabilirsiniz (save as veya export komutları ile STL dosya üretilir).
Aşağıda belirtilen CAD programları Makerbot 3D Printer ile uyumludur:
Solidworks,Autodesk,AutoCad,Rhino,3ds Max,Maya,ZBrush,Blender,Inventor,Mudbox,Creo,Modo,LightWave,Mathematica
Cinema4D,SketchUp,OpenSCAD,FreeCAD,TinkerCad.com,3dtin.com,Ve daha birçok CAD programları
CAD programı kullanmayı bilmeden 3D baskı yapabilirmiyim?
Evet. CAD programı ya da üç boyutlu çizim yapmayı bilmeden üç boyutlu baskı yapabilirsiniz. Başka insanların tasarımlarını internet’den bedava indirip, üç boyutlu yazıcıda baskı alabilirsiniz.
Üç boyutlu tasarım indirebileceğiniz bazı siteler:
Makerbot Thingiverse internet sitesi sayesinde 100,000 adetin üzerinde STL bedava dosya indirebilirsiniz
GrabCAD platformu ile bedava CAD dosyaları indirebilirsiniz
Yeggi – Üç boyutlu STL arama motoru
Ek olarak herhangi bir nesneyi üç boyutlu tarayıcı (3D Scanner) ile tarayıp üç boyutlu yazıcınızla baskı yapabilirsiniz.
Makerbot 3D Printer ile 3D baskı maaliyeti nedir?
Makerbot 3D Printer ile 3D baskı almanın maaliyeti çok düşüktür.
Baskı maaliyeti hesaplanması 3D basılan parçanın net gram ağırlığı ile hesaplanır. Filament sarf malzemer 1 Kg luk rulolar halinde satılmaktadır ve fiyatları 1 Kg için ortalama E 75 dır (renklere göre E 67, E 75 ve E 99 arasında değişmektedir). Buna göre 10 gramlık bir parçanın net maaliyeti E 0.75, yaklaşık 2.5 TL dir.
3D parçanın çizimine ve boyutlarına göre Makerbot Makerware programı baskı öncesi parçanın kaç gram ve kaç dakika’da baskı yapılacağını belirtir.
Markebot 3D yazıcı baskının görünmeyen iç yüzeylerini dolu veya %10′a kadar boş basma özelliğine sahiptir. Boş baskılarda, katı modeline içine bal petekleri gibi petek örmektedir. Böylece çıkan parça mukavemetli ve sertdir.
Örnek vermek gerekirse, 50 mm x 50 mm x 50 mm kare bir küp baskının maaliyeti:
% 100 dolu baskı: 149 gram x $ 0.075 = E 11.20 ~ 23 TL
% 50 dolu baskı: 67 gram x $ 0.075 = E 5 ~ 10 TL

% 10 dolu baskı: 27 gram x $ 0.075 = E 2 ~ 4 TL

Makerbot Replicator 2
Replicator 2Makerbot Replicator 2 3D Printer 3 boyutlu tasarımlarınızı hayata geçirmek için ideal bir 3D yazıcıdır.
Replicator 2 ile herhangi bir CAD programında tasarlanmış 3 boyutlu modellinizi hızlıca ve kolayca üretin!
Dünya’nın en çok satılan 3 boyutlu yazıcısı olarak bilinen Makerbot Replicator 2 büyük baskı hacmi ve yüksek baskı kalitesi ile öne çıkmaktadır.
Büyük baskı hacmi: 28.5 cm x 15.3 cm x 15.5 cm,Yüksek çözürnülülük ve detay: 100 mikron – 0.1 mm
Kullandığı hammade: PLA filaman,Çok ucuz baskı maaliyeti,Hızlı ve tutarlı 3 boyutlu baskı
Fiyat ve ödeme seçenekleri:Fiyat: E 3,500 + KDV ,1 yıl garanti, kurulum, ilk eğitim ve teknik destek fiyata dahild
Genel özellikler
Yüksek detay ve büyük baskı hacmi
Makerbot Replicator 2 Desktop 3 boyutlu yazıcı ile 3 boyutlu modellerinizi yüksek kalitede ve kolayca basabilirsiniz. Makerbot Replicator 2 yüksek detay ve 100 mikron çözünürlülük ile 3D printer’lar arasında ilk sırada öne çıkan yazıcıdır.
Kolay kullanım
Makerbot Replicator 2 Desktop 3 boyutlu yazıcı ile 3 boyutlu modellerinizi yüksek kalitede ve çok kolay bir şekilde basabilirsiniz. Herhangi bir 3 boyutlu CAD çizimini Makerbot Makerware yazılımı ile açıp baskıya tek bir tuşla anında başlayabilirsiniz.
Hızlı ve Ucuz baskı
Makerbot Replicator 2 ile baskı yapmak son derece hızlı ve ucuz maliyetlidir. MakerBot Replicator 2 özel PLA filamentleri (hammaddesi) kullanır ve herhangi bir ürünün baskı maaliyeti basılan parçaların ağırlığına göre yapılır.
PLA filamentleri özellikleri ve renklere göre fiyatları değişmekle birlikte 1 Kg filament malzeme fiyatı US$ 65 – US$ 100 arasındadır. Örneğin 1 Kilogramı US$ 70 olan bir filament / hammadde ile 50 gramlık bir nesne basmanın maaliyeti sadece 70 x 0.05 = E 3.5 ‘dır.
Teknik özellikler
Baskı özellikleri,Baskı Hacmi: 28.5 cm x 15.3 cm x 15.5 cm,Çözünürlük / Detay: 100 mikron – 0.1 mm
Pozisyon hassasiyet: XY 11 mikron (0.011 mm), Z 2.5 mikron (0.0025 mm),Yazıcı ebatı: 49 cm x 32 cm x 38 cm
Yazılım özellikleri
Yazılım: Makerbot Makerware,Dosya tipleri: STL, OBJ, THING,Operating Systems: Windows, Mac OS, Linux Ubuntu

PC bağlantıları: USB ve SD Card

Digitizer 3D Scanner
Makerbot DigitizerMakerbot Digitizer 3D scanner ile artık nesneleri üç boyutlu taramak çok kolay! Makerbot Digitizer üç boyutlu tarama cıhazı lazer tarama ile ürünlerin üç boyutlu modelini bilgisayara aktarmanız için tasarlanmıştır.
Hızlı üç boyutlu lazer tarama,3D baskı için optimize edilmiştir,Taranmış veri üzerinden kolayca değişiklik yapabilirsiniz
Multiscan özelliği ile değişik açılardan 3D tarama,Tarama hacmi: 20.3 cm çap x 20.3 cm yükseklik tarama hacmi
Fiyat ve ödeme seçenekleri:
Fiyat: E 1,250 + KDV ,1 yıl garanti, kurulum, ilk eğitim ve teknik destek fiyata dahildir
Genel özellikler
Kolay ve hızlı 3D tarama3D tarama örneği,Makerbot Digitizer Desktop üç boyutlu tarama cıhazı ile herhangi bir ürünü kolayca üç boyutlu tarayıp dış hatlarının modelini bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
Birkaç dakika’da ürünün üç boyutlu nokta bulutu olarak modelini çıkartıktan sonra bu modeli çizimlerinizde kullanabilirsiniz.
3D tarama sonrası değişiklik
Üç boyutlu tarama yaptıktan sonra Makerbot Digitizer’ın arayüz programı sayesinde ürünler üzerinde değişiklik ve düzeltmeler yapabilirsiniz.
Digitizer ile 3D modelini çoğaltma,3D Taranmış veri üzerinde değişiklik,Digitizer ile 3D taranmış veri üzerinde değişiklik
Değişik açıdan 3D taramaDeğişik açılardan 3D tarama
Taramak istediğiniz ürünün çözünürlüğünü artırmak için değişik açılardan tarama yapabilir ve Makerbot Digitizer modeli değişik açılardan birleştirerek üç boyutlu modelini çıkartır.
Teknik özellikler
3D Tarama özellikleri,Tarama Hacmi: 20.3 cm yükseklik x 20.3 cm çap,Çözünürlük / Detay: 0.5 mm,Tarama hızı: yaklaşık 12 dakika,Model başına ortalama üçgen sayısı: 200,000,Rotasyon adımları: Rotasyon başına 800,Optimal ışık ayarları: Ofis veya ev ortamı,Taranacak ürünün maksimum ağırlığı: 3 Kg,Kamera: 1.3 MegaPixel CMOS Image Sensor
Lazer: İki adet göze zararı olmayan Class 1 Lazer Line Generator,Step Motor: 0.9 derece step açıda 1/16 mikro-step
Yazılım özellikleri
Yazılım: Makerbot Makerware,Modelin çıktığı dosya tipleri: STL, THING,Operating Systems: Windows, Mac OS, Linux

PC bağlantıları: USB

PLA Filaman hammadde
3 boyutlu yazıcı Makerbot Replicator 2 hammadde olarak PLA Filaman kartuşlarını (PLA Filament) kullanmaktadır.
Makerbot Replicator 2 için özel tasarlanmış bu Makerbot PLA filamanları 1 Kg’lık rulolar olarak satılmaktadır. Makerbot PLA filamanları kaliteli, güvenli ve sağlığa zararı olmayan bir hammadde’dir.
1 Kg PLA Filaman fiyatları:Şeffaf renksiz PLA sarf malzeme: E 67 + KDV / 1 Kg,Renkli PLA sarf malzeme: E 75 + KDV / 1 Kg,Şeffaf renkli PLA sarf malzeme: E 99 + KDV / 1 Kg
Teknik Özellikler:
Kokusuz, kolay kullanımlı, çok mukavemetli Lego oyuncakları gibi sert plastik
Net Ağırlık: 1 Kg,Paket Ağırlığı: 1.36 Kg,Erime Sıcaklığı: 150-160 °C,Nozzle erime sıcaklığı 230 °C

ABD Sağlık bakanlığı onaylı: Sağlığa zararlı olmayan geri dönüştürülebilir hammadde,Çapı: 1.75 mm

ABS Filaman Hammadde
ABS Filaman hammadde3 boyutlu yazıcı Makerbot Replicator 2X hammadde olarak ABS Filaman kartuşlarını (ABS Filament) kullanmaktadır.Makerbot Replicator 2X için özel tasarlanmış bu Makerbot ABS filamanları 1 Kg’lık rulolar olarak satılmaktadır
Naturel ABS sarf malzeme: E 67 + KDV / 1 Kg
Renkli ABS sarf malzeme: E 75 + KDV / 1 Kg
Özel renkli -E99/KG

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 75 €/kg
 • Minimum Sipariş: 5 kg
 • Ambalaj : Watertight 3D modelleme Üç boyutlu yazıcılar ile baskı yapmak istediğiniz modelin baskıya uyumlu olabilmesi için Watertight – yani su geçirmez olması gerekir. 3D printer’lar katı model üzerinde çalıştıkları için yazıcıya iletilen 3D modelde patlak olmaması üç boyutlu yazıcılarda baskı hesaplamasını kolaylaştırır. Watertight 3D model nedir? Tasarladığınız objenizin dış yüzeylerinin deri olarak düşünün ve içini su ile doldurduğunuzu varsayın, yüzeylerin bu suyu sızdırmayacak şekilde birleşmesi
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer imalat ekipmanları
Oluşturma tarihi: 04.04.2014 15:30
Düzenleme tarihi: 05.10.2018 11:09