İletişim Bilgileri

PLASMETAL ENDUSTRIYEL MALZEMELER San.ve Tic. LTD STI

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 1
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 2
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 3
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 4
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 5
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 6
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 7
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 8
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 9
 • TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER, resim 10

TEK ve CIFTTARAFI YAPISKAN ENDUSTRIYEL BANTLAR,FILMLER

TEK veÇIFTTARAFI YAPIŞKANLI,BEnzeri veya FArklı Malzeme YAPIŞTIRICI, ENDUSTRIYEL SUNGER ve FILM BANTLAR
stokta var
10 €/m³
(minimum sipariş: 10 m³ )
Satın Al
Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Endüstriyel Yapışkan Bantlar
Çift Taraflı Bantlar
Bu tür bantların taşıyıcılarının her iki tarafında da yapıştırıcı vardır. Astarları (liner) genelde tek taraflarında bulunmakta olsa da, her iki taraflarında bulunacak şekilde de teslim edilebilirler.
Çift Taraflı Köpük Bantlar
Genel Özellikler
Et Kalınlığı: 0,5mm, 1mm, 1,2mm, 1,5mm, 2mm, 3mm
Köpük Yoğunluğu: 67 kg/m3, 75 kg/m3, 96 kg/m3, 100 kg/m3, 200 kg/m3
Tutkal Türevleri: Hot-Melt, Sentetik Kauçuk, Akrilik, Solvent Akrilik, Modifiye Akrilik
Köpük Rengi: Beyaz, Siyah
Metraj: 2m, 5m, 10m, 25m, 50m, 100m
Kullanım Alanları
Yüksek yapışma gücü sayesinde metal, plastik, alüminyum, cam vb. yüzeylerin birleştirilmesinde kullanılır.
Plastik profil ve trim montajında kullanılır.
Otomotiv sektöründe logo, çıta ve aksesuar montajında kullanılır.
Banyo ve mutfaklar için üretilen plastik ve metal aksesuarların montajında kullanılır.
Mobilya sektöründe ayna ve aksesuar montajı için kullanılır.
Nem dayanımı sayesinde banyo gibi nemli ortamlarda ayna ve aksesuraların montajında kullanılır.
3 mm' ye kadar olan net et kalınlığı ile pürüzlü yüzey birleştirmelerine uygundur.

Nem, ısı ve UV dayanımı sayesinde iç ve dış mekan uygulamalarına uygundur.

En sık talep edilen ve yaygın olarak tedarik edilen türler;
TRANSFER Bantları
Taşıyıcısı bulunmayan bu bantlar oldukça incedir ve yüksek bir ilk yapışma değerine sahiptirler. Transfer bantları nem, ısı ve kimyasallara karşı yüksek performans sergilemekte olup, genellikle montaj, splicing (uç birleştirme) ve kapama işlemlerinde kullanılırlar.PT110 Taşıyıcısız ağ takviyeli transfer bandı. Sünger, tekstil ve plastik sektöründe laminasyon uygulamalarında kullanılır.-40~100 °C 0,1 mm,PT126 Taşıyıcısız ağ takviyeli transfer bandı. Kauçuk yüzeylerde mükemmel sonuç.
Çift Taraflı KAGIT Bantlar
Çift taraflı kağıt bantlar, kağıt taşıyıcıları sayesinde oldukça kullanışlıdırlar. Bu bantlar genellikle splicing (uç birleştirme), objeleri yerlerinde tutmak ve laminasyon uygulamaları için tavsiye edilmektedirler.
Çift Taraflı POLYESTER Bantlar
Polyester bantlarımız bir polyester taşıyıcıya lamine edilmiş yüksek performanslı kauçuk veya akrilik bazlı yapıştırıcılara sahiptirler. Bu bantlar, birçok farklı malzemeye lamine edilebilme ve tam kesime (die-cut) elverişli olma özelliklerinden dolayı, genelde çok maksatlı bantlar olarak kullanılırlar.
Çift Taraflı Film Bantlar
PP310 Çift taraflı bandın her iki yüzeyi farklı türde yapışkana sahiptir. İz bırakmaz, sök/tak özelliğine sahiptir.
-40~100 °C 100 µ A: 20 – B:6 N/25 mm,PP40 Standart çift taraflı bant. Yüksek ilk yapışma. Kağıt, kumaş ve deri bileşimlerine uygun. 100 µ 22 N/25 mm 5~70 °C,PP44 Yüksek ilk yapışma. Kağıt, kumaş ve deri bileşimlerine uygun.
Çift Taraflı DOKU Bantları
Çift taraflı doku bantları, hafif dokudan oluşan yapıları ile kauçuk veya akrilik bazlı yapıştırıcıları sayesinde transfer bantlarından daha iyi yapışırlar ve bu sebepten dolayı oldukça kullanışlıdırlar. Bu bantlar genellikle splicing (uç birleştirme), mantar, kağıt, plastik ve tekstil üzerine lamine edilmede tavsiye edilirler.
Çift Taraflı VINIL Bantlar
Çift taraflı vinil bantlar birçok farklı substratı birleştirmede kullanılırlar. Genel olarak fayans ve halı tutturmada kullanılıyor olsalar da, birçok farklı ürünü lamine etmekte de kullanılırlar.
SUNGER Bantlar
Bu tür bantlar, yapıştırma işleminizde uygunluk, tamponlama ve güçlü yapışma gerektiği zaman kullanılırlar. Yapıştırıcıları kauçuk veya akrilik bazlı olabilir ve kullanılan köpük malzemesi, bandı uygulamak istediğiniz bölgeye uygun olacak şekilde değiştirilebilir. Bu bantlar yalnızca ayna veya sabunluk montajı için kullanılmakla kalmazlar; onlardan beyaz eşya, mobilya ve otomotiv sektörleri dahil olmak üzere birçok farklı alanda faydalanılmaktadır.
Polietilen, neopren, EPDM, üretan, PVC, vinil, nitril, silikon ve özel nitelikli süngerler gibi malzemelerin tümü ihtiyaçlarınızı karşılamak için mevcuttur.
Köpük bantlar ayrıca nem ve ses yalıtımı için, çizilmeye karşı koruma olarak ve inşaat ile yapılarda ısı yalıtımı maksadıyla ile kullanılırlar.
AKRILIK Köpük Bantlar
Akrilik Köpük Bantlar (VHB)
Yüksek köpük yoğunluğu (1000kg/m3'e kadar) sayesinde, ağır parçaların birleştirilmesine uygundur.
Otomotiv sektöründe plastik, metal veya krom çıta, profil, aksesuar ve trim montajı ,le stop ve fren lambalarının montajında kullanılır.Yüksek yapışma güvü sayesinde metal, plastik, alüminyum, cam vb. yüzeylerin birleştirilmesinde kullanılır.Banyo ve mutfaklar için üretilen plastik ve metal aksesuarların montajında kullanılır.
Nem dayanımı sayesinde, banyo gibi nemli ortamlarda ayna ve aksesuarın montajında kullanılır.
3mm' ye kadar olan et kalınlığı ile pürüzlü yüzey birleştirilmelerine uygundur.
Nem, ısı ve UV dayanımı sayesinde iç mekan, dış mekan reklam uygulamalarında kullanılır.
Bu bantlar akrilik köpükten imal edilir. Akrilik köpük viskoelastik bir malzemedir ve bu sayede bantlara enerji absorbe etme ve bağlantı yerlerinde direnç azaltma özelliği vermektedir. Bu özellik, bu bantları tüm diğer çift taraflı bantlardan ayırmaktadır.Akrilik köpük bantların basit yapıları ve kolay bir şekilde uygulanabiliyor olmaları, perçin, kaynak ve başka kalıcı bağlama metotlarının yerine kullanılabilmelerini sağlamaktadır. Bu bantlar sadece substratları birbirine monte etmezler, aynı zamanda son ürüne işleyen kuvvetleri de eşit biçimde dağıtırlar. Buna ilaveten sadece kapalı yerlerde değil, her gün morötesi ışık ve hava şartlarına maruz kalacakları açık hava koşullarında da kullanılabilmektedirler.
Akrilik köpük bantlar, yüksek dayanıklılığa sahiptirler ve birçok farklı malzeme sundukları gibi, yüksek kopma direnci ile yüksek soyma kuvvetine de sahiptirler. Bir diğer özellikleri ise, yumuşatıcı migrasyonu, solventler ve neme karşı dirençte mükemmel performans sergilemeleridir.
Tüm akrilik köpük bantlarının esas uygulanacakları yüzeyde test edilmelerinin ve bu konuda ilk etapta uzmanlarımıza danışmanızın çok faydalı olacağını belirtmek isteriz. Size yalnızca bant değil, buna ek olarak kullanım amaçlarınız ve üretiminizde kullanacağınız çözümlerimiz ile ilgili danışmanlık hizmeti de sunuyoruz.
Ürün Kombinasyonları
Asıl hedefimiz, müşterimize amacına hizmet edecek ürünler sunmaktır – bu ürünler ister karmaşık olsun, ister sade.
Çözüm ortaklarımız, kendi alanlarında iyi tanınan kuruluşlardır. Böylelikle özel nitelikli köpükleri özel nitelikli bantlar ile kombine edip, kendinden yapışan ürünler üretebiilir
TEKTARAFLI Bantlar
Bu tür bantların taşıyıcılarının yalnızca tek taraflarında yapıştırıcı kaplama (coating) bulunur. Tek taraflı bantlar, örneğin kağıt splicing (uç birleştirme) işleminde, boru bağlantı yerlerinin gaz yalıtımında, elektrik iletimi veya yalıtımında ve bunlara ilaveten daha birçok farklı yerde kullanılırlar.
En sık talep edilen ve yaygın olarak tedarik edilen türler:
BEZ Bantlar
Pamuk, polyester veya cam elyafı bantları gibi farklı türlerde bez bantlar vardır. Yüksek mekanik özelliklere sahip olan bu bantların çoğu kolayca el ile yırtılabildiklerinden dolayı genel amaçlı bantlar olarak kullanılırlar.
MASKELEME Bantları
Maskeleme bantları yaygın olarak kağıt bant veya krep bant olarak bilinirler ve taşıyıcıları kağıttan oluşur. Bu bantların farklı türevleri mevcuttur ve bunlara kraft kağıdı bantları, koruyucu kağıt bantlar ve ısıya dayanıklı bantlar dahildir. Genel olarak yüzey koruma, boya maskesi, şablon ve stensil olarak kullanılmaktadırlar.
POLYESTER Bantlar
Bu bantlar ince yapılı olmalarına rağmen, yüksek dayanıklılık, yırtılmaya, ısıya ve kimyasallara karşı direnç gibi yapısal özellikleri sayesinde çok uzun ömürlüdürler.
Temiz odalar, baskılı devre üretimi, fotoğraf filmi birleştirmesi (splicing) gibi kullanım alanları vardır ve aynı zamanda metalize boya işlemleri için genel endüstriyel maskeleme bantları olarak da kullanılabilirler.
METAL Bantlar
Bu bantların temel yapıları, kullanılacakları yere ve orada görecekleri göreve göre seçilmektedir. Metal bantlar, alüminyum, bakır, kurşun, vb. malzemelerden oluşabilirler, ısı veya elektrik yalıtımı veya iletkenliği istenilen yerlerde kullanılırlar. Ağırlık olarak kullanılabilecekleri gibi, elektronikte EMI ürünü olarak da kullanılırlar. Neme, kimyasal maddelere ve asitlere karşı yüksek dirence sahiptirler ve aynı zamanda genel amaçlı bantlar olarak da kullanılabilirler.
Bu denli çok uygulama alanına sahip olmalarından dolayı, tarafınızdan teknik ayrıntıları bize göndermenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde size en uygun çözümü ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak en uygun ürünü sunabiliriz.
ViINIL Bantlar
Aşınmaya, asit ve başka kimyasallara karşı yüksek dirence sahip olan bu bantlar, özellikle işaretleme ve emniyet tedbirleri için kullanılırlar. Yüksek ilk yapışma değerine sahip ve temiz biçimde sökülebilir olan Vinil bantlar ayrıca zemin işaretlemesinde de kullanılırlar,
Kapak Bantları
CARGO Kargo poşetlerinin ve tek kullanımlık güvenlik poşetlerinin ağzını kapamada kullanılır. Yırtılarak açılır. Sağlığa zararlı materyal içermez. 5~70 °C 0,030 / 0,012 mm A: 5 – B: 5 N/25 mm
OPP OPP poşetlerinin ağız kısmında kilit amaçlı kullanılır. Aç-Kapaya uygundur.0,030 / 0,015 mm A: 2,25 – B:2,35 N/25 m
OPP/PE OPP ve EP poşetlerinin ağız kısmında kilit amaçlı kullanılır. Aç-Kapaya uygundur. Koruyucusu anti-statik özelliğe sahiptir. Kolay açılır.0,030 / 0,015 mm A: 2,25 – B:2,35 N/25 mm
PE PE poşetlerinin ağız kısmında kilit amaçlı kullanılır. Aç-Kapaya uygundur.0,030 / 0,015 mm A: 2,25 – B:2,35 N/25
Medikal Bantlar
Yapışkanlı bant imalatında kullanılan birçok kimyasal insan cildine ve insan sağlığına uyumlu değildir. Sağlık sektöründe kullanılması gereken yapışkanlı bantlar zararlı kimyasallar içermemeli ve dermatolojik testlerden geçmiş olmalıdır.
İnanç Yapışkanlı Bantlar, Medikal Grade (medikal uyumlu) bant grubu ile sağlık sektörüne hizmet vermektedir. Söz konusu ürünler dünyanın önde gelen üreticileri tarafından ISO 9001: 2000, CE ve FDA standartlarına uygun olarak üretilmektedir.Medikal kullanıma uygun yapışkanlı bantlar, yardımcı ürün olarak özel şekilli kesim ve laminasyon uygulamalarında kullanılmaktadır. Firmamız mevcut makine altyapısı ile yapışkanlı bantları farklı malzemeler ile lamine edebilir, istenilen özel şekillerde kesimini yapabilmektedir.

————————-Özel Kesim Ürünler
İhtiyaç duyulan bant şekli her geçen gün farklılık göstermektedir. Farklı kesim yöntemlerinin gelişmesi sonucu yapışkanlı bant gruplarımızı müşteri isteğine uygun özel şekilli kesimler yaparak sunabilmekteyiz. Bu seçenek son kullanıcının işçilik ve fire maaliyetlerini ciddi anlamda düşürmektedir.
Bu grupta iki farklı yöntemm ile kesim yapmaktayız;
Tahta bıçak ile, kesim ebadı; 600mm x 600mm
Silindir bıçak ile (Rotagravür Bıçak), kesim genişliği: 180mm
Özel Şekilli Kesim Türlerimiz
Die-Cut (Tam Kesim)
Yapışkanlı bandın her iki tarafıda silikonlu kağıt ile lamine edilir. İstenilen şekle uygun bıçaklar ile bant ve koruyucu tamamen kesilir. Opsiyonel olarak "Finger Lift" olarak bilinen bant üzerindeki koruyucuyu kolay açmaya yönelik uygulama yapılabilir.
Kiss-Cut (Yarım Kesim)
Silikon kağıt lamine edilmiş bant uygun bıçaklar ile alt koruyucu kesilmeden şekillendirilir. Kullanım sırasında el ile kolaylıkla alınabilir.
Tabakalandırma
İsteğe uygun bant, silikon koruyucu ile yada istenen herhangi malzeme ile lamine edilir, rulo veya adet olarak ebatlandırılır.——————————–
Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bandın yapıştırılacağı yüzeyi kirden, tozdan, yağdan vb. arındırınız.
Bant yüzeye temas ettikten sonra üzerine yeterince baskı uygulayınız.
Serin ve karanlık ortamda muhafaza ediniz. Hiçbir ısıtıcı ve güneş ışığı ile temas ettirmeyiniz.
Özelliklerinde belirtilmediyse elektirk izolasyon bandı olarak kullanmayınız.
Özellikleri belirtilmediyse cila, duvar, cam pvc ürünler, kaporta vb. yüzeylere direkt uygulamayınız. Boya kaybı veya renk solmasına neden olabilir.
Medikal ürünler haricindeki bantları deri üzerine yapıştırmayınız. İnsan sağlığına zararlı etki

Ürün/Hizmet Spesifikasyonları
Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 10 €/m³
 • Minimum Sipariş: 10 m³
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Akrilik yapıştırıcı
Oluşturma tarihi: 24.02.2014 15:18
Düzenleme tarihi: 05.10.2018 11:09