İletişim Bilgileri

PLASMETAL ENDUSTRIYEL MALZEMELER San.ve Tic. LTD STI

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
LUMINISTIK,FOSFORLU,TRANSFER,FOLYOLAR,BANTLAR,BOYALAR,TOZLAR, resim 1
 • LUMINISTIK,FOSFORLU,TRANSFER,FOLYOLAR,BANTLAR,BOYALAR,TOZLAR, resim 2
 • LUMINISTIK,FOSFORLU,TRANSFER,FOLYOLAR,BANTLAR,BOYALAR,TOZLAR, resim 3
 • LUMINISTIK,FOSFORLU,TRANSFER,FOLYOLAR,BANTLAR,BOYALAR,TOZLAR, resim 4
 • LUMINISTIK,FOSFORLU,TRANSFER,FOLYOLAR,BANTLAR,BOYALAR,TOZLAR, resim 5
 • LUMINISTIK,FOSFORLU,TRANSFER,FOLYOLAR,BANTLAR,BOYALAR,TOZLAR, resim 6
 • LUMINISTIK,FOSFORLU,TRANSFER,FOLYOLAR,BANTLAR,BOYALAR,TOZLAR, resim 7

LUMINISTIK,FOSFORLU,TRANSFER,FOLYOLAR,BANTLAR,BOYALAR,TOZLAR

LUMINISTIK,FOSFORLU,FOLYOLAR,BOYALAR, TRANSFER RENKLI ve REFLEKTIF FOLYOLAR
sipariş alınır, 7 gün
10 €/m³
(minimum sipariş: 10 m³ )
Satın Al
Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

BODRUM ,DEPO ,MERDIVEN vb yonlendirmelerinde kulanılan,Karanlıkta ısık veren ve gorulebilen ,Plastik , yapıskan,LUMINISTIK BANTLAR.,

Lümen Folyo

Gece ışık yayan fosforlu folyo olarak da bilinen lümen folyo; Polivinil Klorür (PVC) esaslı bir malzeme olup, radyasyon içermemesi nedeniyle insan sağlığına zarar vermeyen bir malzemedir. Aynı kimyasal hammadde kullanılarak üretildiklerinden dolayı, hammadde özellikleri nedeniyle her zaman aynı şekilde üretilirler
Lümen folyo; genellikle iç mekanlarda kullanılan ve güneş ışığı veya yapay ışık kaynaklarından 10 ila 30 dakika süresince topladığı ışığı karanlıkta 4 ila 10 saat arasında fosforlu ışık halinde yayma özelliğine sahip bir reklam malzemesi folyo çeşididir. Kullanım özelliği nedeniyle genellikle iç mekanlarda karanlıkta uyarı niteliğinde kullanılmakla birlikte, dış mekanlarda da kullanılmaya uygun bir malzemedir. İç mekanlarda 20 yıl, dış mekanlarda ise 7 yıl kullanılabilme özelliği ile dayanıklı bir üründür. İç mekanlarda kullanım alanlarına değinecek olursak; karanlıkta insanların binaları tahliyesi için yön levhalarının oluşturulması en önemli kullanım alanı olmakla birlikte; acil çıkış işaretleri, yangın söndürme araç ve gereçleri, asansör, uyarı işaretleri, tren, tramvay gibi yol gösteren levhalar, kapıların üzerinde veya duvarlarda bulunan bilgi panoları gibi insanları yönlendirmede kullanılabileceği gibi yaydığı yeşil ışık ile dekorasyon amaçlı da kullanılabilmektedir. Dış mekanlarda ise, uçurum, yol kenarı gibi tehlikeli alanların karanlıkta işaretlenmesi, trafik işaret ve işaretçileri, otopark gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Kullanım alanları göz önüne alındığında, insanları tehlikeli durumlardan koruma ve güvenlik amacı gütmekte olduğunu söyleyebileceğimiz lümen folyo; üretiminde kullanılan radyasyon içermeyen sağlıklı hammaddesi ile de insan dostu bir malzeme olarak değerlendirilebilmektedir. Kullanım amacına uygun olarak tasarımında plotter ile kesilebilir, serigrafi yapılabilir, makine ve mürekkebe bağlı olarak dijital baskı tutabilir özellikte bir malzemedir. Bu yönüyle çizim makinesi, dijital baskı makinesi ve Solvent baskı makineleri için uygun bir malzemedir.

Kendinden yapışkanlı olan bu ürün, ışığı absorbe ederek, fosfor molekülleri ile karanlıkta ışığı yaymakta ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu yönüyle güvenlik ile birlikte dekoratif öğelerde içerebilen geniş bir yelpazede kullanım alanı bulunan ürünün, kullanım alanlarına her gün yenilerini eklemesi beklenmektedir.
LÜMEN (PHOTOLUMINESCENT) FOLYO
(GECE IŞIK YAYAN FOSFORLU)
PET TİP YIRTILMAZ SERİ
Işık Yayma Süresi 5 saat
124 cm x 45.7 m

AKRİLİK TİP SERİ
Baskı Yapılabilir
124 cm x 45.7 m
FOSFORLU BOYALAR—

Fosforlu boya nedir ve nasıl ışık verir ?

Fosforlu materyallerin özelliği herhangi bir ışık kaynağından aldıkları enerjiyi tekrar ışıma olarak geri vermeleridir. Fosforlu Boyalar karanlık olduğunda biriktirilen bu enerji zamanla azalarak geri verilir. Fosforlu Boyada en güçlü ışıma ilk 20-40 dakika içinde gerçekleşir ki, deprem, elektrik kesilmesi, yangın, ya da başka bir acil durumda en kritik süre ilk yarım saattir. Bu zaman sonrasında Fosforlu boyaların ışıma zamanı azalmaya başlar , 12 saate kadar bu ışımayı görebilirsiniz. Yeniden aydınlık olduğunda ışığı absorbe ederek ( bünyesine toplayarak) kendisini şarj eder ve bu süreç sürekli olarak fosforlu boya da devam eder.

Fosforlu Boyaların Yol Çizgi Boyası Olarak Kullanımı

Fosforlu Boyayı kullanırken tavsiye edilen metot , zemin temizlendikten ve boyaya hazır hale getirildikten sonra , beyaz renkli ( ışığı en güzel yansıtır) HKS Epoksi Astar kullanılmasıdır. Astarın kurumasından sonra uygun bir araç ile HKS Fosforlu boya iki kat olarak uygulanması iyi netice alınmasını sağlayacaktır.

Fosforlu Boyaların Faydaları

HKS Fosforlu Boya ile boyanan alanlar özellikle; elektrik kaynağının kesilmesiyle karanlıkta kalabilecek ortamlarda, personelin binayı terk etmesi gereken acil durumlarda ( deprem, yangın v.b.) kullanılırlar. Yol çizgi boyası olarak fosforlu boya kullanımı son yıllarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Yol çizgi boyaları olarak HKS Fosforlu Boya Kullanımının yanı sıra, merdiven kenarlarında da fosforlu boya kullanılması tercih edilmektedir. Örnek olarak çalışma ortamlarında, koridorlarda yere çizilen sarı-beyaz veya kırmızı renkli uyarıcı paralel yol çizgilerinin ortalarına, fosforlu yol çizgi boyası kullanılmaktadır ve acil çıkışlarda, ışıkların kesilmesiyle insanlar tamamen karanlıkta kalmadan, tahliye işlemi emniyetli olarak gerçekleşmektedir.

Fosforlu Boya Kullanım Talimatı

A ve B kompenantı iyice karıştırarak boyamaya hazır hale getirilir. Kullanılacak kadar karışım başka bir kapta hazırlanmaktadır. Hazırlanan karışım en geç 20 dk. İçerisinde tüketilmelidir. Karışım bekletilirse donma yapacaktır. Kullanılmaz hale gelecektir. Boyama yapmadan önce Beton, Fayans – Metal v.b. Yüzeylerin Zımpara ve Kumlama ile iyice temizlenmesi, boyanın tutunma direncini artırır. Boyama başlamadan önce, zemine beyaz epoksi boya ile astarlanması daha iyi sonuç verir.

Acil Durum Kat Tahliye Planları 1. Tahliyenin en kısa sürede ve emniyetli yapılması esas alınacaktır.

 • Tahliyede binanın fiziki konumu dikkate alınarak tüm çıkış yolları aynı anda kullanılacak biçimde planlanacaktır. (Asansörün kaçış yolu olarak kullanılmayacağı ama yangın merdiveninin kaçış yolu olarak kullanılacağı dikkate alınmalı.)
 • Kat tahliye planlarında toplanma yerlerine gidecek yollar ok işaretiyle gösterilecektir.
 • Tahliye üst katlardan zemin katlara inilerek, bodrum katlardan zemin katlara çıkılarak aynı anda başlayacak şekilde planlanacaktır.
 • Binanın fiziki konumuna göre tahliyenin en kısa sürede ve emniyetli yapılması esasıyla binanın tahliye edilmesi boşaltılış sırasına göre oklarla gösterilmelidir.
  Sağlık, Güvenlik ve Çevre Bilgileri
 • Boyama işlemi sırasında koruyucu gözlük takınız.
 • Boyanın gözle teması halinde gözünüzü bol su ile çalkalayınız ve derhal bir doktora başvurunuz.

  – Boyama ve kuruma süresince bulunduğunuz ortamın havalanmasını sağlayınız.

  Yüksek Sıcaklıklara Dayanıklı Fosfor Pigmenti.


1-Yüksek sıcaklıklara dayanıklı fosfor pigmenti ile kalorifer kazanları, fırın kapakları , buhar kazanları , sıcak tasviye borularınında , Gemi Makina Kazanları gibi yüksek sıcak bölümlerin boyamasında kulanılabilir.
2-fırınlama ürünlerinin boyalarında kulanabilir.

(Seramik Fincan , Tabak , Çini ürünlerinin Boyaları)

FOSFORLU BANT

Doğal yahut yapay olarak aldığı ışığı fotolümen yapısı sayesinde içine hapsederek acil durum yön tayini sağlayan fosforlu bantlardır.

Fotolümen pigmentlerine sahip pvc banttır, zemin yapışkanı slikon esaslı akrilikdir bu sayede yüzeylere çok kuvvetli yapışmayı garantiler. 15 ila 30 dk ışık alır 6-8 saat fosfor yapısını korur. Fosforlu bantların esnek ve kesilebilir özelliğinden dolayı kullanıcılara opsiyonel kullanım imkanı sağlar. Gemiler, yatlar, oteller, hastaneler, endüstriyel yapılar, depolar vb. çok farklı alanlarda fosforlu özelliği sayesinde acil çıkış ve yön tayini görevlerinde kullanılabilir.

Yangınlar sonucunda oluşan duman yükselerek acil ışıklandırmaları örtebilir. fosforlu bantlar yere yakın monte edildikleri için fark edilmeleri kolaydır. Acil durum yönleri ( kaçış yönü ) fosforlu bantlar üzerindeki oklar ile belirlenir ve yangın deprem v.s ışıklar kesilmesi durumunda bantlar depoladığı ışığı dışarı yayarak kaçış için yön tayin eder. Elektrik devrelerinin acilde kesilmesi durumunda insanların karanlıkta dışarı çıkmak için yollarını kolayca bulabilmelerini sağlar. Elektrikler kesildiğinde bazı güç kaynakları devreye girene kadar kısa da olsa bir zaman geçebilir. Bu durumda fosforlu bantlar acil ışıklandırmayı destekler ve yön tayin etmek için insanları uyarır.
Malzeme: Fotolümen Fosfor pvc bant
Özellik: Fosfor bant üzerinde koşan adam pigtogramı

Özellik: 15 ila 30 dakka ışık alır 6-8 saat fosfor yapısını korur

ISIL TRANSFER RENKLI ve REFLEKTIF FLEX ve FLOK FOLYOLAR,
MODA RENK ve FLEXLER
ÖKO-Tex 100 standartlarına uygun poliüretan bazlı farklı yapılarda flex serisidir. Pamuklu, polyester, akrilik, pamuklu-polyester ve polyester-akrilik kumaşlara baskıda güvenle kullanılabilir. Tüm plotterlarda kullanılabilir. Taşıyıcısı hafif yapışkanlı olduğundan en küçük ayrıntılar bile mükemmel kesilir. 40º‘de yıkamaya uygundur. Kuru temizle yapılabilir. Ekolojik olarak doğa ve insan sağlığı ile dosttur. PVC, ağır metaller ve plastiserler içermez.
PERFORM FLEXLER
ÖKO-Tex 100 standartlarına uygun poliüretan bazlı flex serisidir. Pamuklu, polyester, akrilik, pamuklu-polyester ve polyester-akrilik kumaşlara baskıda güvenle kullanılabilir. Tüm plotterlarda kullanılabilir. Taşıyıcısı hafif yapışkanlı olduğundan en küçük ayrıntılar bile mükemmel kesilir. Tekstil üzerinde mat ve esnek bir görünüm sunar. 60º‘de yıkamaya uygundur. Kuru temizle yapılabilir. 70 mikron kalınlığındadır. İnce olması nedeniyle Premium serisine göre daha ekonomiktir. Ekolojik olarak doğa ve insan sağlığı ile dosttur. PVC, ağır metaller ve plastiserler içermez.
REFLEKTORLU FLEXLER
Işık vurduğunda, ışığı yansıtma özelliğine sahip özel flexdir. Özellikle gece işlerine çalışan; yol işcisi, ambulans, itfaiye ve gemi personeli, polis-gece bekçisi gibi personel kıyafetlerinde tercih edilir. 60º‘de yıkamaya ve kuru temizlemeye uygundur. Standart plotterlar ile kesilebilir.
Kalite belgeli ve ekonomik iki çeşidi mevcuttur.
PREMIUM FLEXLER
ÖKO-Tex 100 standartlarına uygun poliüretan bazlı flex serisidir. Yüksek kalite standartları nedeniyle en çok tercih edilen flex çeşitimizdir.
Pamuklu, polyester, akrilik, pamuklu-polyester ve polyester-akrilik kumaşlara baskıda güvenle kullanılabilir. Tüm plotterlarda kullanılabilir. Taşıyıcısı hafif yapışkanlı olduğundan en küçük ayrıntılar bile mükemmel kesilir. Tekstil üzerinde mat ve esnek bir görünüm sunar.
60º‘de yıkamaya uygundur. Kuru temizle yapılabilir. 110 mikron kalınlığındadır. Kapatıcılığı mükemmeldir.
Ekolojik olarak doğa ve insan sağlığı ile dosttur. PVC, ağır metaller ve plastiserler içermez.
PROMO FLEXLER
PVC bazlı ekonomik flex serisidir. Pamuklu, polyester, akrilik, pamuklu-polyester ve polyester-akrilik kumaşlara baskıda güvenle kullanılabilir. Tüm plotterlarda kullanılabilir. Taşıyıcısı yapışkansızdır. Bu nedenle kesilen desenlerin saklanması kolaydır. Tekstil üzerinde mat ve esnek bir görünüm sunar. 40º‘de yıkamaya uygundur. Kuru temizle yapılabilir. 180 mikron kalınlığındadır.
SUBLIMASYON FLOCK
Üzerine sublimasyon mürekkepleri ile baskı yapılarak renklendirilebilen özel beyaz flocktur. Pamuklu, polyester, pamuklu-polyester ve benzeri ürünlere transfer edilebilir. Özellikle logo baskılarında nakışa alternatiftir.

SUBLI -BLOCK FLEX
Sadece beyaz renkte mevcuttur. Süblime ile renklendirilmiş koyu renk tekstil ürünlerine baskıda kullanılır. İçerdiği özel katman nedeniyle kumaş renk verse bile 4501 aynı beyazlıkta kalır.
Nylon Flexler
Naylon gibi düşük ısılarda transfer gerektiren veya üzerlerine kimyasal uygulamalar yapılmış zor tekstil ürünleri için özel olarak geliştirilmiş poliüretan bazlı flexdir. Tüm plotterlarda kullanılabilir. Taşıyıcısı hafif yapışkanlı olduğundan en küçük ayrıntılar bile mükemmel kesilir. Tekstil üzerinde mat ve esnek olarak uygulanır

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 10 €/m³
 • Minimum Sipariş: 10 m³
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer güvenlik ve koruma hizmetleri ve ürünleri
Oluşturma tarihi: 26.12.2011 16:48
Düzenleme tarihi: 05.10.2018 11:09