İletişim Bilgileri

PLASMETAL ENDUSTRIYEL MALZEMELER San.ve Tic. LTD STI

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 1
 • TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 2
 • TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 3
 • TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 4
 • TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 5
 • TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 6
 • TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 7
 • TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 8
 • TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER, resim 9

TEK TARAFLI YAPISKAN SIZDIRMAZ PVC,PE,EPDM,POLIURETAN ,EVA ,SILIKON,MELAMIN,SUNGERLER

0.8mm ila 15mm Et kalınlıgında,acık veya kapalı hucreli,dusuk,orta ve yuksek yogunluk ve sertlikte SU,SES,TOZ,Sızdırmazlık,yalıtım ve Yastıklama uygulamaları
stokta var
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

0,050mm—200mm et kalinligi araliginda,Takribi 1000mmm genisliginde, 5mm-ila 1000 mm genislikte dilimlenebilir,50m—500M boyda rulolar halinde bir tarafi özel yapiskanli PE,PVC,PUR,EVA,50-400 KG/M3 yogunlukta ,kapali ve acik hucreli sungerler TEKNIK SUNGERLERTeknik sünger, ürünlerin toz, ısı, ses, gürültü, titreşim ve su gibi zararlı etkilerden korunması amacıyla veya ürünlerin yağa, deniz suyuna, ışığa ve yüksek ısıya karşı dayanıklılığını sağlamak için kullanılmaktadır. Ayrıca su ve havayı filtre etmek ya da ürünleri darbelere karşı korumak, sevkiyat sırasında ürünlerin hasar görmesini engellemek amacıyla da kullanılabilmektedir.
– EPDM Süngerler- Polietilen Süngerler- Poliüretan Süngerler- PVC Süngerler- Silikon Süngerler- EVA Süngerler
– Yapıştırıcı Bantlar-Özel ÜrünlerVulkollan Sünger Yanmaz EPDM ve PolietilenAçık hücreli EPDM NBR (Nitril Bütadien Ru
Ürünün tahta, plastik veya metal benzeri yüzeylere yapıştırılması ihtiyacı söz konusu ise lamine edilmiş yapışkan kağıtlı olarak üretilmesi veya talep edilen en ve boyda şerit, plaka ve benzeri şekiller vererek kesilmesi mümkündür
– EPDM SüngerlerEsas olarak kauçuk sünger olup, NR, EPDM, CR, NBR, SBR veya bunların karışımı şeklinde polimer esaslıdırlar. EPDM ayrıca başlıca ticari kauçuklardan biridir. İyi bir sıcaklık performansı olan EPDM, kopmaya karşı dirençlidir ve asitlerin, alkalilerin, alkollerin, oksitlenen kimyasalların bir çok türüne karşı kimyasal dirence sahiptir.
Isıya, oksidasyona, ozona ve hava yaşlanmalarına karşı mükemmel dayanımları bu kauçukların otomotiv, yapı ve mekanik parça imalatında ideal bir madde haline getirmiştir. EPDM cam ve kapı fitillerinde, elektrik panolarında vs kullanılır.
Kullanım alanlarına göre farklı cins ve özellikteki kapalı ve açık gözenekli EPDM süngerler, bu kullanım alanlarına göre uygun bir yapışkanla desteklenerek üretilebilirler.Kapalı Hücre EPDMRENK-Gri,siyah,bejDANSİTE-60-300 kg/m3ISI DAYANIMI—40°C ila +120° CKALINLIK—2-30 mm
Yüksek verimlilik ve dayanıklılık özellikleri ile EPDM süngerler sanayinin hemen hemen her alanında talepleri karşılamaktadır. Pres kalıplar ile istenilen en ve boylarda talep edilen özelliklerde üretim söz konusudur. Tek tarafı ve çift tarafı yapışkanlı, yapışkansız olarak şekilli kesim yapılabilmektedir.
İthal ettiğimiz EPDM sünger malzemenin içinde NBR mevcut olup yağ ve greslere dayanıklıdır.
– POLIETILEN Süngerler Polietilen, çok çeşitli ürünlerde kullanılan bir termoplastiktir. Yarıgeçirgen, yumuşatılabilen ve oldukça dayanıklı bir polimer olmakla beraber düşük maliyeti ve yüksek direnç özelliği sayesinde sanayide çok tercih edilen bir üründür.Polietilen yoğunluk ve kimyasal özellikleri baz alınarak çeşitli kategorilerde sınıflanır. Mekanik özellikleri, moleküler ağırlığı, kristal yapısı ve dallanma tipine bağlıdır. Özellikleri tiplere göre değişiklik gösterse de; dış ortam koşulları ve neme karşı iyi direnç, esneklik, zayıf mekaniksel kuvvet ve üstün kimyasal direnç genel özellikleri olarak sayılabilir. Yalıtkan tabakalar, paketleme, elektrik panoları, ses ve ısı yalıtımı, otomotiv sanayi ve Ambalaj malzemesi gibi çok yaygın bir kullanım alanı mevcuttur.Kalınlıkları 0.80mm.‘den 100mm.'ye kadar, çapraz bağlı olanlar 2mm.'den 10mm.'ye kadardır. Genişlik 100mm. Olup müştrilerimizin ihtiyaçlarına göre plaka veya rulo şeklinde temin edilmesi mümkündür. Her renk olabilir, ancak çapraz bağlılarda (fiziksel polietilen) koyu gri veya beyazdır. Dansite 30-200 kg/m3 ve Isı Dayanımı -30°C ila +80°C dir.
– POLIURETANSüngerler,Poliüretan organik üniteler zincirinden oluşan bir polimerdir. Poliüretan elastomerler genel olarak eter ve ester grubu olarak ikiye ayrılır. Doğasında var olan düşük ısı biriktirmekteki üstünlüklerinden dolayı polieter üretan parçaları dinamik basınçların olduğu uygulamalar için önerilmiştir. Polieter üretan; esneklik, suya dayanıklılık gibi önemli üstün özelliklere sahiptirler. Gelişmekte olan sanayimizin ihtiyaçlarını karşılamada son derece önemli olan bütün bu özelliklerin yanı sıra yanmaz cinsleri de mevcuttur. Enerjinin ve maliyetin artış gösterdiği her geçen gün, poliüretan gibi mükemmel bir yalıtım malzemesinin değerini yükseltmekte ve kullanım alanlarını çoğaltmaktadır
Dansiteleri 15kg/m3 – 80kg/m3 arasındadır. Genelde antrasit renginde ancak tercihe göre diğer renklerde de olabilir. Her kalınlıkta kesilebilir, üstüne yapışkan bant, alüminyum folyo veya çeşitli malzemeler uygulanabilir. Akustik dekorasyonda, beyaz eşya, otomotiv, filtre ve ambalaj sanayinde başarıyla kullanılır.
– PVC (Polyvinyl Chlorid),PVC dünyada ilk keşfedilen termoplastiklerden birisidir. Bir yüzü parlak diğer yüzü ise kabarcıklı olan bu malzeme, dayanıklılığı ve hava şartlarına karşı yüksek direnci nedeniyle oldukça geniş kullanım alanına sahiptir. Oldukça hafif oluşu işleme ve istifleme rahatlığı sunmaktadır. Esnek olmasına karşın diğer süngerlere göre basıldıktan sonra eski haline çok daha geç dönüşen özel bir sünger tipidir. Eni 1000 – 1400mm, boy 10 – 50m olan tabakalar halinde veya şerit halinde üretilebilir. Isı Dayanımı –50°C ila +70°C dir..Havalandırma, tesisat malzemeleri, elektrik kabloları, yalıtım malzemeleri PVC kullanım alanlarından sadece birkaçı olarak belirtilebilir.. Atmosferik şartlarda, soğuk hava, titreşim, su, kuvvetli toz ve ses geçirmezlik gerektiren yerleri ile madeni yağ, alkaliler, alkoller ve asitler gibi kimyevi maddelerle temas eden yerlerde güvenle kullanılır.
– SILIKON Süngerler,Silikon II. Dünya Savaşı sırasında, askeri uygulamalarda istenen yüksek ısı dayanımı ihtiyacını karşılamak için ticari amaçlarla geliştirilmiştir. Daha sonraki yıllarda silikonlar üzerine çalışmalar devam etmiş ve malzemenin gerilme mukavemeti, esneme, sarkma ve direnç özellikleri sürekli geliştirilmiştir. Özellikle geliştirilen geniş sıcaklık aralıklarına dayanımı ve buna bağlı olarak fiziksel özellikleri, silikonları sentetik polimerlere göre daha üstün kılmıştır.Açık hücreli olup, yüzeyleri parlak (skin) ve kapalıdır. Özellikle yüksek ısıya dayanıklı (60° C + 270° C) ve gıda maddeleri ile temas eden malzemeler için ideal bir süngerdir. 2-20 mm kalınlıkları arasında olabilirler. İstenildiği takdirde şerit şeklinde de kesilebilir ve özel yapışkan bantla kaplanabilir. Rengi beyazdır(bej). Gıda ile temas eden yerlerde, su filitrasyonunda, plastik enjeksiyon presleri, ambalaj ve matbaa makineleri kalıplarında kullanılır.
– EVA Süngerler,Polyethilene + Acetade + Ethyl Vinyl bazlı süngerlerdir. Kapalı hücrelidirler. 2mm – 35mm kalınlıktadırlar. Çeşitli ve karışık renkte, çeşitli sertlikte olabilirler ( 30 – 200 Dansite). Yerli olanlar standart olarak 75kg/m3 olup genellikle tek renkli 1000x1500mm boyutlarına sahiptirler. İthal olanlar ise çeşitli renklerin karışımları ile yapılabilir. -10° C ile + 90° C arasında ısıya dayanıklıdırlar. Mağaza dekorasyonu, kamping malzemesi, ortopedik eşyalar, oyuncaklar, spor ve jimnastik salonları ve eşyaları, otomotiv sanayi, ambalaj sanayi ve reklam panoları gibi çok çeşitli alanlarda ve amaçlarla kullanılır.
-ÖZEL URUNLER,Vulkollan Sünger: Endüstride çok geniş kullanım alanına sahiptir. Kauçuk ve diğer elastomer malzemelere göre aşınmaya yırtılmaya, darbeye, deformasyona ve çeşitli kimyasallara karşı yüksek direnç gösterir. Yırtılma ve kopma mukavemetleri çok iyidir. elektriksel özelliği iyi olduğundan izolasyon malzemesi olarak kullanılabilirler. Bal köpüğü rengindedir. Kırmızı ve sarı renkleri de bulunmaktadır. Kullanım yerleri: tekstil sanayi, otomotiv sanayi, maden sanayi, demir çelik sanayi, kağıt sanayi.
Yanmaz EPDM ve Polietilen: Plastik malzemeden kaynaklanan yangınların azaltılması, özellikle son yıllarda yapılan araştırmalarda önem kazanmış bir konudur. Birçok sektörde özellikle güvenlik için talep edilen alev almayan özellikteki EPDM ve Polietilen ve MELAMIN süngerler mevcuttur.
Açık hücreli EPDM: Açık hücreli EPDM gözenekli ve esnek yapılı olup özellikle ses ve ısı yalıtımında mükemmel sonuçlar vermektedir. Dansite 60-150 kg/m3. -40°C ila +100° C arasında ısıya dayanıklı olup 2-40 mm kalınlığında üretilebilmektedir.
NBR (Nitril Bütadien Rubber): Conta uygulamalarının büyük bir kısmı için önerilen, yağ ve greslere dayanıklı, genel amaçlı malzemedir. NBR tipik olarak -40° C ile 105° C arasındaki sıcaklıklarda kullanılır, aralıklı çalışmalarda 120° C'ye kadar dayanıklıdır. İthal ettiğimiz EPDM sünger malzemenin içinde de NBR mevcut olup yağ ve greslere dayanıklıdır.
SUNGER BANTLAR, kullanım alanlarına göre farklı cins ve özellikteki kapalı ve açık gözenekli süngerlerin yapışkanlı hale getirilmesi ile üretilen, ısı, ses, su, toz yalıtımı ve bağlantı amacıyla kullanılan bantlardır.
Geleneksel açık gözenekli poliüretan sünger bantın yanı sıra özellikle sızdırmazlık amaçlı olarak Polietilen, PVC, EPDM ve benzeri sünger taşıyıcılı bantlar da tarafımızca üretilmekte ve bantların uzun süre sağlıklı biçimde hizmet edebilmesi amacı ile, bantın uygulama ortamı, çalışma koşulları ve kullanılan taşıyıcı süngerin cinsi dikkate alınarak bant için en uygun yapışkan tipleri seçilmektedir.
Sünger bantlar sünger tipine baglılı olarak 0,5 mm den 20 mm kalınlığa kadar ve 6 mm den 1000 mm genişliğe kadar değişik ölçülerde üretilebilmekte, yapışkansız, tek tarafı yapışkanlı veya çift tarafı yapışkanlı olarak yapılabilmektedir.
Sünger taşıyıcılı bantların başlıca kullanım alanları:
Inşaat sektöründe çatı ve cephe kaplama uygulamalarında,Demontabl ve alçı Bölme duvar profillerinde akustik amaçlı olarak,Muhtelif amaçlı pano ve çelik kabin imalatlarında sızdırmazlık bantı olarak,Otomotiv endüstrisinde çok amaçlı sızdırmazlık ve titreşim önleyici ve yapıştırıcı olarak ISK endüstrisinde, klima kanallarında,
PE ESASLI SÜNGERLER,Yumuşak yapıya sahip, kapalı gözeneklidirler. Toz, hava ve su sızdırmazlığının yanı sıra sıkışabilme özelliği de iyidir. İstekleriniz doğrultusunda tek tarafı yapışkanlı – çift tarafı yapışkanlı veya yapışkansız olarak imal edilebilmektedir. Kalınlıkları plaka olarak 1- 20 mm arası değişmektedir.
EPDM ESASLI SÜNGERLER,Yumuşak yapıya sahip, kapalı gözeneklidirler. Toz, hava ve su sızdırmazlığının yanı sıra sıkışabilme özelliği de iyidir. Kalıcı deformasyonu, sıkıştırma dayanımı, vakum altında su emme oranı, UV ve Ozona dayanımıiyidir. 80 derece sıcaklığa dayanabilmektedir. Bununla birlikte yağ dayanımı ise zayıftır.
EVA (Etylene Vinly Acetate) Süngerler:Diğer kauçuk süngerlere kıyasla daha düşük kaliteli olup mekanik dayanım gibi özelliklerin talep edilmediği endüstriyel uygulamalarda genellikle dolgu amaçlı veya titreşim önleyici olarak kullanılır.
PVC Süngerler:Polyvinyl Chloride bazlı süngerlerdir. Esnekliği zayıf, basıldıktan sonra eski haline, diğer süngerlere göre çok daha geç dönüşen özel bir sünger tipidir. Kapalı hücreli olup siyah, gri ve beyaz renkte olabilir. Kalınlıkları 2mm den 20 mm e kadardır. EBir yüzü parlak diğer yüzü desenli ( pürtüklü ) dir. Isı Dayanımı –50°C ila +70°C dir. Atmosferik şartlarda, soğuk hava, titreşim, su, kuvvetli toz ve ses geçirmezlik gerektiren yerleri ile madeni yağ, alkaliler, alkoller ve asitler gibi kimyevilere dayanıklıdırlar
POLİÜRETAN SÜNGERLER Özellikle ses izolasyonu ile su ve hava filtrasyonunda mükemmel malzemedir. Ether ve Esther olmak üzere 2 tipi vardır. Ayrıca yanmaz tipleri de vardır. Her kalınlıkta kesilebilir, üstüne yapışkan bant, alüminyumfolyo veya çeşitli malzemeler uygulanabilir. Beyaz ve kahverengi eşya sanayinde , otomotiv sanayinde, filtre sanayinde , kompresörlerde
SİLİKON SÜNGERLER:Özellikle yüksek ısıya dayanıklı (-60° C + 270° C ) ve gıda maddeleri ile temas eden malzemeler için ideal bir süngerdir. Açık hücreli olup yüzeyleri parlak (skin) ve kapalıdır. İstenildiği takdirde şerit şeklinde de kesilebilir ve özel yapışkan bantla kaplanabilir.
MELAMIN SUNGERLER,Özellikle ses izolasyonunda ve yanmazlık gereken yerlerde ( sinema , otel , kulüp cafe , restoran , konser ve toplantı salonları ) mecburi olarak kullanılan bir sünger tipidir. Her kalınlıkta kesilebilir. Hafif ve beyaz renklidir. Piramit şeklinde

Ürün/Hizmet Spesifikasyonları
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer yalıtım malzemeleri
Oluşturma tarihi: 05.06.2011 02:14
Düzenleme tarihi: 05.10.2018 11:09