İletişim Bilgileri

PLASMETAL ENDUSTRIYEL MALZEMELER San.ve Tic. LTD STI

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 1
 • REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 2
 • REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 3
 • REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 4
 • REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 5
 • REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 6
 • REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 7
 • REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 8
 • REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER, resim 9

REFLEKTIF,PRIZMATIK,,DETECTABLE,ISARETLEME,KAYDIRMAZ,BANTLAR-SERITLER

REFLEKTİF,PRIZMATIK,LUMINISTIK,METALIK ,RENKLI yapışkan veya dikilebilir kumas ve plastik seritler,bantlar,filmler ve boyalar.
stokta var
10 €/m³
(minimum sipariş: 10 m³ )
Satın Al
Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: ERDAL GUREL
 • Telefon numarası: +90 (532) 251-37-93, CALL for 7 daysWHATSAPP
 • +90 (533) 529-16-64, WhatsApp-
 • +90 (532) 493-49-14, Whatsapp-
 • +90 (212) 513-00-30, CALL in WEEK (10-18)
 • MSN: plasmetal@yahoo.com ONCELIKLI MAIL ADRESI
 • Skype: erdalgurel@hotmail.com ONCELIKLI SKYPE
 • Adres: Cemil Bilsel Cd. 20 /203 Sahinhan-Eminonu /ISTANBUL-TR, İstanbul, 34134, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

BINA,TRAFIK,YONLENDIME,ADRESLEME,,EMNIYET,BOLGE,HAT ,İŞARETLEME uygulamalarında kullanılan,5mm den 1000mm ye kadar genişlikte 50M ila 150M rulo halinde TRAFIK Levha ve İsaretlemelerinde kullanılan,yapıskan ,Plastik,Duz, petek,prizmatik gorunumlu,5-7-10 yıllık omurlu ,REFLEKTIF ve PRIZMATIK BANTLAR.Yüksek Performans Reflektif Malzemeler
A)YÜKSEK PERFORMANSLI (CAM KÜRECİKLİ) REFLEKTİF MALZEME
Arkasında önceden kaplanmış sıcaklıkla (vakum aplikatörü ile) veya basınçla (el, merdane vb.gibi) yapışabilen yapıştırıcı yüzey bulunan, şeffaf plastik içine gömülmüş optik elemanları olan reflektif malzemedir.Yüksek performanslı (cam kürecikli) reflektif malzeme ASTM D 4956-09 standardında Tip III sınıfıdır.
B)YÜKSEK PERFORMANSLI PRİZMATİK REFLEKTİF MALZEME
Arkasında önceden kaplanmış sıcaklıkla (vakum aplikatörü ile) veya basınçla (el, merdane vb.gibi) yapışabilen yapıştırıcı yüzey bulunan, esnek şeffaf bir plastik film ile kapsül içine konmuş küp köşeli prizmatik optiklerden oluşan reflektif malzemedir.
Yüksek performanslı prizmatik reflektif malzeme ASTM D 4956-09 standardında Tip IV sınıfıdır.
Bilgi ve standart trafik levhaları üretiminde kullanılan Yüksek Performanslı reflektif malzeme karayolları ve uluslar arası standartlara uygun olarak 10 yıl ömürlüdür. (10 yıl boyunda yansıma değerlerini kaybetmeyen)
YÜKSEK PERFORMANSLI GERİ YANSITICI MALZEMELERİN KULLANILACAĞI YERLER
Yüksek süratin olduğu devlet yollarındaki aydınlatılmış (levha arka fon ortamı aydınlık) ortamlardaki tüm trafik işaret levhalarında,
Aydınlatılmamış devlet yollarındaki kaplama üstü yön levhaları (Baş üstü) ile seyir yönüne göre yolun sol tarafındaki standart trafik işaret levhalarında,
Yoğun trafiğin olduğu tüm yollardaki bütün levhalarda,
Karanlık ve orta aydınlık ortamındaki geniş ve çok şeritli (otoyollar gibi) yollardaki tüm trafik işaret levhalarında,
Büyük boyutlu trafik işaret levhalarında,
Orta ve yüksek aydınlık ortamına sahip şehirler ile ve trafiğin az olduğu banliyölerindeki tüm trafik işaret levhalarında,
Levhanın konumu itibarı ile far ışığını az alan tüm trafik işaret levhalarında,
Kavşaklardaki tüm yön gösterici levhalarda,
Mutlaka görülmesi gereken yaya geçidi levhası gibi levhaların yüksek performanslı geri yansıtıcı malzemeler kullanılarak imal edilmesi gerekmektedir.
Süper Yüksek Performans Reflektif Malzemeler,SÜPER YÜKSEK PERFORMANSLI (GENİŞ AÇILI PRİZMATİK) GERİ YANSITICI MALZEMELER—Süper yüksek performanslı (Geniş açılı prizmatik) reflektif malzeme elmas şekilli bir mühür ile birbirine bağlanan mikroprizmatik lenslerden oluşmuştur. Malzemenin pürüzsüz yüzeyinde düşey trafik işaretlerinin geri yansıtma performansını optimize etmeye yarayan, belirli aralıklarla tüm yüzey boyunca yerleştirilmiş ok şeklindeki yönlendirme işaretleri açıkça görülür.Bilgi ve standart trafik levhaları üretiminde kullanılan Süper Yüksek Performans(geniş açılı prizmatik) Performanslı reflektif malzeme karayolları ve uluslar arası standartlara uygun olarak 12 yıl (12 yıl boyunda yansıma değerlerini kaybetmeyen)ömürlüdür.
GENİŞ AÇILI PRİZMATİK GERİ YANSITICI MALZEMELERİN KULLANILACAĞI YERLER
– Parlak aydınlanmaya sahip ve yoğun trafiğin olduğu şehir içindeki tüm trafik işaret levhalarında, – Aydınlatmanın mevcut ve fon ortamının parlak olduğu otoyol kavşaklarındaki kaplama üstü yön levhalarında, – Diğer ortam şartlarında ise sadece otoyoldan çıkışı gösteren kaplama üstü yön levhalarında, – Montaj yeri itibariyle daha az ışık alan (yüksek giriş açısına sahip) trafik işaret levhalarında kullanılması gerekmektedir.


-Yüksek Performanslı Reflektif Malzeme (UL sınıfı)
Normal Performanslı Reflektif Malzeme (EG sınıfı)
Prizmatik Reflektif Malzeme (Diamond sınıfı)
Reflektif malzemeler, gece karanlıkta bir ışık kaynağından gelen ışığı yapısında bulundurduğu yansıtıcı elemanlar vesilesiyle geri yansıtan folyolardır. Düzgün bir yüzey tarafından kaplanmış elemanlardan oluşurlar; bu optik elemanlar prizma veya cam küreciği olabilir.
Reflektif folyolar, gece araç farlarından gelen ışıkla görünür olabilmesi dolayısıyla trafikte yönlendirme ve uyarı işaretlerinde kullanılırlar. Otoyol ve şehiriçi yollarında trafik bilgi ve uyarı levhalarında, tır ve kamyonlarda uyarı amaçlı mesajlarda sıkça kullanılırlar.
Reflektif malzemeler "plotter" yardımıyla istenilen şekil verilerek kesilebilir. Daha sonra folyonun yapışkan tabakası başka bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan diğer bir reflektif tabakaya veya uygulanacağı yüzeye basınçla yapıştırılır. Gerektiği takdirde üst üste reflektif folyo yapıştırmak yerine tek tabaka üzerine serigrafi sistemi uygulanabilir. Bu sistemde özel transparan boya ile reflektif folyo yüzeyi boyanır ve böylece standart levha şekilleri veya istenilen şekiller yapılabilir.
Normal ve yüksek performanslı Reflektif malzeme yapısı Prizmatik Reflektif Malzeme Yapısı

Cam küreciği içeren reflektif folyolarımız; yüksek performanslı ve normal performanslı olmak üzere 2 tiptir. Her ikisi de, havanın zararlı etkilerine dayanabilecek özellikte olan sentetik reçineden üretilirler. Bu sentetik reçine aynı zamanda yüksek yansıtma özellikli cam küreciklerinin folyoda dağılımına da yardımcı olur. Cam kürecikleri, reflektif folyo yüzeyi ile arasında hava boşluğu kalmayacak şekilde reçineye tutunurlar. Kürelerin altında ise ayna görevi gören alüminyum tabaka bulunur. Normal performanslı ile yüksek performanslı reflektif malzemeler arasındaki fark, yüksek performanslı malzemenin cam kürecikleri arasında belirli aralıklarla destek duvarı olmasıdır. Bu da yüksek performanslı malzemeye kapsül yapısı görünümü verir.Reflektif ürünlerimizde; içinde cam küreciği olmadan yansımayı sağlayan folyolarımız da bulunmaktadır. Prizmatik folyo olarak adlandırılan bu reflektif malzeme yapısında kristal tanelere benzer prizma şekilli partiküller bulundururlar. Prizmatik folyoda; gece araçların farından gelen ışıkları sürücüye geri yansıtan bu partiküllerdir.

Mikroprizmatik Reflektif Nedir?
Polimerik film üzerine ileri teknoloji kalıplar ile hassas baskı sonucu elde edilen çok küçük ebatlarda prizmalardır. Bu yöntemde gelen ışınlar prizmaların içinde dönüşümlü olarak dolaşması ile ışığın geldiği yöne tam ve yüksek geri yansıma sağlaması amaçlanmıştır.
Mikro prizmatik reflektif folyo daima yüksek yansıma sağlar.
Glodian mikro prizmatik teknolojileri birleştiren geniş bir dizi retro reflektif üretir.Tüm yüzeyler yansıtıcıdır. Bu bir malzemenin görülebilmesi için yüzeyinden ışığı yansıtmasıdır.
Cam Kürecikli Reflektif Nedir ?
Cam küreciği camın yüksek sıcaklıkta işlenmesi sonucu oluşan şeffaf, renksiz ve düzgün yüzeyli mikron seviye küçüklükteki küresel cam tanecikleridir. Cam kürecikli; dikkat çekici ve uyarıcı amaçlı reflektif folyoların içeriğine yapıştırılarak kullanılır. Cam küreciği tanelerinin çapı ve üzerine uygulanan kaplamanın cinsi kullanım alanına göre değişmektedir.
Cam kürecikli bir reflektif folyonun yansıma seviyesi yüksek olabilmesi için küreciklerin aynı boy, şekil ve intizam için de yapıştırılmalıdır. Bu kalite düştükçe yansıma seviyesi ve kullanım ömrü düşer.
Reflektif Şerit ( Reflektörlü Bant ) Nasıl Uygulanmalı
Şerit malzeme 15oC ile 35oCarası hava sıcaklığında yapıştırılmalıdır.
Şerit malzeme düz, temiz, kuru, cilasız, passız ve hava şartlarına dayanıklı yüzeye uygulanmalıdır.
Yağ, kabarmış boya, toz ve kir, su ve deterjan ile temizlenmelidir.
Yüzey temiz havlu ve izopropil alkol (veya benzeri) ile silinmelidir.
Şerit malzeme civata, perçin üstü, kaynak yerleri, menteşe gibi yerlerin üzerine uygulanmamalıdır.
Şeridiuygularken bir referans çizgisi belirlenmelidir.
Şeridin arka yüzeyindeki şeffaf bondu soyunuz. Yapışkan yüzeyi ellemeyiniz.
Şeridi referans çizginiz ile hizalayınız, hafifçe bastırarak referans çizginiz üzerinde arkadaki şeffaf bandı soyunuz
Reflektif İşaretleme
Reflektif şerit uygulanması oldukça kolaydır. Aracınız için uygun reflektif şerit ürünlerimizi sitemizde bulabilirsiniz. Aracınız üzerinde işaretleme uygulayacağınız yer hakkında şüpheniz varsa, bize aracın bir fotoğrafını gönderin ve size en iyi çözümü bulmak için birlikte çalışalım.
ECE 104 Nedir?
ECE 104, ağır vasıta araçlar üzerindeki retro-reflektif işaretlemelerin kullanımını düzenleyen uluslararası bir yönetmeliktir. Pek çok Avrupa ülkesi tarafından halihazırda uygulamaya geçirilmiştir. Eğer ağırlığı 7,5 tonun üzerindeki bir agır vasıta ya da 3,5 ton üzerindeki bir römorka sahipseniz, bu yönetmelik konusunda bilgi sahibi olmanız önemle tavsiye olunur.
E Logosu Nedir?
E logosu olmayan ürünler yönetmelik ile uyumlu değildir. Reflektif Şeritlerimiz, araç üzerine uygulanabilecek en parlak malzeme kategorisi olan “Kategori C” (kontür) sınıfının tüm reflektif gerekliliklerini sağlamaktadır.
300-450 cd/lx/m2 değerlerindeki retroreflektivite katsayıları ile bu reflektif ürünler sadece kontür işaretlemesinde kullanılabilmektedir.
ECE 104 yönetmeliğine uyan retro-reflektif malzemeler “E” logosu ile tanımlanmaktadır. Bu sembol, ürünlerin bağımsız ve yetkili bir merkez tarafından test edilip onaylandığını ve ECE 104’ün tüm gerekliliklerini sağladığını belgeler.

Kamyon ve Tırlarzerindeki bir römorka sahipseniz, bu yönetmelik konusunda bilgi sahibi olmanız önemle tavsiye olunur.

YER İKAZ VE İŞARETLEME BANDI
Endüstriyel alanlarda, tesis depolarında, hastane depolarında, üretim hatlarında, ikaz özelliği vasıtası ile yüksek görünürlüklü yer işaretleme bantlarıdır.
En büyük özelliği yüksek kaliteli pvc yapısı ve boyama tekniği sayesinde asid, baz, yağ vb. kimyasallara karşı yüksek dayanımlıdır. ikaz işaretlemeleri pvc bantın iç zeminine sıvandığı için dıştan harici gelebilecek etkilere karşı dayanıklıdır. Silikon esaslı akrilik yapışkanı sayesinde zeminlere çok kuvvetli yapışır.Yer İşaretleme Bantları
YB50 Fabrika içi tehlike işareti bandı olarak, yer ve kolon işaretlemelerinde kullanılır. Doğal kauçuk tutkalı sayesinde yüksek yapışkanlık sağlanır. Yüzeyden sıyrılmalara karşı dirençlidir.0,07 mm
Yer İşaretleme Bandı Sarı- Siyah Y-20 48x20 mt,Malzeme: PVC Sarı-Siyah yer işaretleme bandı
Yer İşaretleme Bandı Kırmızı-Beyaz Y-30 48x20 mt,Malzeme: PVC Kırmızı-Beyaz yer işaretleme bantı
Yer İşaretleme Bandı Yeşil-Beyaz Y-40 48x20 mt,Malzeme: PVC Yeşil Beyaz yer işaretleme bandı
Özellik: Asid, yağ ve benzeri kimyasallara karşı dayanıklı dış yüzey

Özellik: Boyanın, Pvc bantın dışında değil içinde olması

KAYDIRMAZ BANT
Tüm kaygan yüzeyler için kullanılır: merdivenler, üretim ve depolama odaları, rampalar, el merdivenleri ve makine ayak plakaları. Yüksek kaliteli zımpara yüzeyi özelliği sayesinde her türlü uygulamada uzun ömürlüdür
Silikon esaslı akrilik yapışkan özelliği sayesinde zeminlere çok kuvvetli yapışır Yüksek performanslı kaydırmaz banttır
Merdiven Kaydırmaz Bantlar
Merdiven basamaklarında, havuz kenarlarında, yat ve gemilerde kullanıma uygundur.
Mermer, granit, ahşap veya taş yüzeylerde kullanılır.
Yırtılma, kırılma ve dökülme direnci yüksektir.
Kauçuk reçinesi sayesinde üzerindeki kumlar dökülmez.
Özel tutkal formülü sayesinde deterjanlı su, yağmur suyu, kar suyu ve güneşten etkilenmez.
Renk Seçenekleri,Siyah (AS-01),Yarı Saydam (AS-02),Sarı (AS-03),Sarı-Siyah (AS-04)

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 10 €/m³
 • Minimum Sipariş: 10 m³
 • Teslimat İmkanı: 2 m³/hafta
 • Ambalaj : ZEMİN YÖNLENDİRMELERİNDE UYGULAMA: Yüzey temizlendikten sonra ASTAR-EPOXY sertleştiricisiyle homojen hale gelinceye kadar karıştırılır. Önceden maskeleme bantlarıyla hazırlanmış kalın çizgi ve ok işaretlerinin içerisine kadife parmak rulo ile uygulama başlanır. 1-2 kat uygulamanmalıdır. Karışım 3 saat içerisinde tüketilmelidir. uygulamadan 1saat sonra FOSFORIX BOYA - EPOXY yeşilimsi sarı rengi alana kadar (homojen gelinceye kadar) karıştırıldıktan sonra sertleştiricisi ilave edilir.
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer güvenlik ve koruma hizmetleri ve ürünleri
Oluşturma tarihi: 05.06.2011 01:20
Düzenleme tarihi: 05.10.2018 11:09